Edificacions Militars Edificacions Civils Edificacions Religioses Altres
Comarca

Castells

Època carlina

Muralles

Torres

Cases Fortes

Palaus

Ponts

Torres colomer

Basíliques

Catedrals

Ermites

Esglésies

Esglésies fortificades

Monestirs

Altres llocs d'interès

Total
Vall d'Aran1000110000001200024
Pallars Sobirà1700100011000000029
Alta Ribagorça402101000052300036
Cerdanya600500100012001034
Alt Urgell2100300140142600060
Alt Empordà58232343001006420106
Garrotxa1900820400021202049
Pallars Jussà340151000003300047
Solsonès210153260011781008145
Berguedà22015502000061130511188
Pla de l'Estany11018203000112501365
Noguera54119303000745030126
Osona320156280012031032111
Selva1902165180003051137143
Baix Empordà3904509340006591247197
Gironès240220124401113381610136
Segarra5213162130002269021172
Vallès Oriental1000126000002500136
Segrià1801502100221702252
Bages28231770120102790131192
Urgell1301302100093005266
Vallès Occidental18007302000271901380
Anoia370292000001737012107
Alt Penedès2200153714102426022107
Alt Camp1901101020004701146
Baix Penedès11001230000041200143
Baix Camp11042820200051200468
Ripollès1901121400031802051
Pla d'Urgell40000000000700112
Maresme1001298000009911068
Baix Llobregat170026011000151300275
Garrigues120000000000000012
Conca de Barberà36011042000843018104
Barcelonès2016000000000009
Priorat5010000000000006
Ribera d'Ebre71020000000000010
Garraf701150100003000027
Terra Alta71133000006800029
Tarragonès220426120001511001991
Baix Ebre500120000000000017
Montsià200130000002200019
Moianès70042000005901028
Total7928454469837949473249892052983023
De cada comarca, presentem el nº d’edificacions existents, detallades pel tipus de construcció. Es destaca amb fons blau el nombre més gran de cada comarca (fila), amb un fons verd el nombre mes gran de cada edificació (columna) i amb color vermell el valor màxim.