Edificacions Militars Edificacions Civils Edificacions Religioses Altres
Comarca

Castells

Època carlina

Muralles

Torres

Cases Fortes

Palaus

Ponts

Torres colomer

Basíliques

Catedrals

Ermites

Esglésies

Esglésies fortificades

Monestirs

Altres llocs d'interès

Total
Vall d'Aran1000110000001200024
Pallars Sobirà1700100011000000029
Alta Ribagorça402101000052200035
Cerdanya600500100012001135
Alt Urgell2100300140142600060
Alt Empordà58232343001006420106
Garrotxa1900820400021202049
Pallars Jussà340151000003300047
Solsonès210153260011781008145
Berguedà2202550200007114058188
Pla de l'Estany11019303000163601484
Noguera54119303000745031127
Osona320156280012031033112
Selva1902165180003051137143
Baix Empordà3904509340006591246196
Gironès240220124401113391511137
Segarra52131621300022710213186
Vallès Oriental1000126000002500136
Segrià1801502100221702353
Bages28231770120102791137199
Urgell1301302100093005266
Vallès Occidental18007302000271901380
Anoia370292000001737014109
Alt Penedès2200153714102426023108
Alt Camp19011020400051401157
Baix Penedès11001230000041200143
Baix Camp11042820200051200468
Ripollès1901121400031802051
Pla d'Urgell40000000000700112
Maresme1001298000009911270
Baix Llobregat170026011000151300275
Garrigues120000000000000012
Conca de Barberà36011042000843018104
Barcelonès2016000000000009
Priorat5010000000000006
Ribera d'Ebre71020000000000010
Garraf701150100003000128
Terra Alta71133000006800130
Tarragonès220426120001511001890
Baix Ebre500120000000000017
Montsià200130000002200019
Moianès700420000051001029
Total7928464471003796947331101220511243084
De cada comarca, presentem el nº d’edificacions existents, detallades pel tipus de construcció. Es destaca amb fons blau el nombre més gran de cada comarca (fila), amb un fons verd el nombre mes gran de cada edificació (columna) i amb color vermell el valor màxim.