Edificacions Militars Edificacions Civils Edificacions Religioses Altres
Comarca

Castells

Època carlina

Muralles

Torres

Cases Fortes

Palaus

Ponts

Torres colomer

Basíliques

Catedrals

Ermites

Esglésies

Esglésies fortificades

Monestirs

Altres llocs d'interès

Total
Vall d'Aran1000110000001200024
Pallars Sobirà1700100011000000029
Alta Ribagorça402101000052200035
Cerdanya601700300064801375
Alt Urgell2100300140142600060
Alt Empordà58232443101008421111
Garrotxa180010309000582025134
Pallars Jussà340151000003300047
Solsonès210153260011781008145
Berguedà2202550200007114058188
Pla de l'Estany110110304000164001490
Noguera54119303000745031127
Osona330157180012038034121
Selva1902165180003051137143
Baix Empordà3904509340006591246196
Gironès240220124401113391511137
Segarra53131621300023730313191
Vallès Oriental1000126000002500136
Segrià1801502101221702354
Bages29331772140102891148208
Urgell1301302100093005266
Vallès Occidental18007302000271901380
Anoia370292000001738014110
Alt Penedès2200153714102426023108
Alt Camp19011020400051601159
Baix Penedès11001230000041200143
Baix Camp11043020200071300675
Ripollès1901121700031902055
Pla d'Urgell40000000000800113
Maresme100131900000121212482
Baix Llobregat170026021000151400479
Garrigues130000000005601530
Conca de Barberà36011042000843018104
Barcelonès2016000000000009
Priorat50100020000201112
Ribera d'Ebre71020000000000010
Garraf701150100003000128
Terra Alta71133000006800231
Tarragonès220426120001511001890
Baix Ebre602230400014401954
Montsià200130000002200019
Moianès700420100051001030
Total79694946810343113958355114720571563338
De cada comarca, presentem el nº d’edificacions existents, detallades pel tipus de construcció. Es destaca amb fons blau el nombre més gran de cada comarca (fila), amb un fons verd el nombre mes gran de cada edificació (columna) i amb color vermell el valor màxim.